Cviklová šťava ako prírodná liečba problémov s erekciou

Prehľad

Repná šťava môže pomôcť pri liečení erektilnej dysfunkcie, ale neexistujú žiadne štúdie na preukázanie tohto tvrdenia..

Zistilo sa, že repná šťava zlepšuje krvný tlak. Nižší krvný tlak môže znížiť riziko vzniku erektilnej dysfunkcie.

Väčšina ľudí môže repnú šťavu bezpečne konzumovať. Opýtajte sa však svojho lekára, ak užívate lieky, ktoré by negatívne mohli reagovať s repou.

Erektilná dysfunkcia, tiež nazývaná impotencia, spôsobuje, že muži majú ťažkosti s dosiahnutím erekcie alebo jej udržaním počas sexu. Je to bežné najmä u starších mužov. Príležitostná erektilná dysfunkcia nie je zvyčajne dôvodom na obavy. Chronická erektilná dysfunkcia však môže spôsobiť extrémnu úzkosť a budete musieť hľadať liečbu.

Možno ste počuli, že repná šťava je prírodným liekom na erektilnú dysfunkciu, ale naozaj pomáha? Odpoveď je možno. Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

Čo hovorí výskum

Akékoľvek dôkazy podporujúce repnú šťavu ako liek na erektilnú dysfunkciu sú neoficiálne. Neexistujú žiadne vedecké štúdie skúmajúcu šťavu z repy v súvislosti s erektilnou dysfunkciou.

Jednou z príčin erektilnej dysfunkcie je vysoký krvný tlak, pretože môže poškodiť krvné cievy a narušiť prekrvenie penisu. Toto narušenie môže spôsobiť erektilnú dysfunkciu.

Niektoré výskumy ukázali, že šťava z repy znižuje krvný tlak. Podľa štúdie z roku 2014 pitie šálky červenej šťavy denne znižuje krvný tlak, rovnako ako to robia niektoré typy liekov na krvný tlak. Teoreticky, ak je erektilná dysfunkcia zapríčinená vysokým krvným tlakom, pravidelná konzumácia šťavy z červenej repy môže zlepšiť jej príznaky.

Vysoký krvný tlak nemá vplyv len na mužský výkon v spálni. Môže tiež spôsobiť slabú sexuálnu túžbu u žien. Môže tiež znížiť prekrvenie vagíny a ovplyvniť to, ako ženské telo reaguje na sexuálne podnety. Hypoteticky platí, že ženy, ktoré pijú repnú šťavu, môžu mať aj lepšie libido.

Oxid dusnatý a erektilná dysfunkcia

Repná šťava obsahuje vysoký podiel dusičnanov. Vaše telo premieňa dusičnany na oxid dusnatý. Oxid dusnatý, čo je plyn prirodzene produkovaný telom, môže pomôcť zabrániť erektilnej dysfunkcii. Skutočnosť je taká, že sa oxid dusnatý predáva ako výživový doplnok na liečbu tohto ochorenia.

Výskum ukázal, že kyselina dusičná slúži ako vazodilatátor na otvorenie krvných ciev a pomáha udržiavať tlak v corpus cavernosum na udržanie erekcie. Corpus cavernosum sú krvné cievy v penise, inak nazývané aj toporivé teliesko. Keď dôjde k erekcii, signály mozgu a nervov spôsobia, že corpus cavernosum sa uvoľní a naplní sa krvou. Krv sa potom zadrží a spustí erekciu.

Tabletky Stoporex na zlepšenie stavu erekcie

Zdravá erekcia je kľúčom k dlhotrvajúcemu a vitálnemu vzťahu k sexuálnemu životu u chlapov. Problémy s erekciou sú preto nočnou morou každého muža, ktorý miluje sex. Rýchla doba a nezdravý životný štýl, kopec mentálneho a psychického stresu, ale taktiež aj slabá fyzická kondícia sú hlavnými spúšťačmi problémov s potenciou. S pokročilým vekom u chlapov dochádza z roka na rok aj k pomalému znižovaniu hladiny testosterónu, ktorý je kľúčovým hormónom u muža. Tabletky Stoporex sú klasifikované ako výživový doplnok, určený práve na zlepšenie stavu erekcie. Stoporex sa neviaže na lekársky predpis a jeho zloženie je čisto prírodné, čo znamená, že vedľajšie účinky sú minimálne.

Ako konzumovať cviklovú šťavu

Najlepším spôsobom, ako získať repnú šťavu, je pripraviť si ju sám spracovaním čerstvej repy, vrátane zelených častí, pomocou odšťavovača. Šťavu z repy si môžete zakúpiť aj v sklenených fľašiach vo väčšine predajní so zdravou výživou. Niektoré obchody ju tiež predávajú v krabicových a plastových baleniach.

Repa je prirodzene sladká, takže nemusíte pridávať žiadne sladidlá, aby repná šťava chutila dobre. Ak chcete znížiť jej sladkosť, pridajte šťavu z mrkvy alebo stonky zo zeleru a zmiešajte ju s repnou šťavou. Repa tiež dobre chutí v spojení s ďumbierom, jablkami a pomarančmi.

Zatiaľ neexistuje schválená odporúčaná denná dávka pre repnú šťavu. Ak máte zdravotný stav, ktorý môže byť ovplyvnený šťavou z repy, porozprávajte so svojím lekárom o tom, nakoľko je to pre vás bezpečné.

Zdravotné prínosy repnej šťavy

Okrem zníženia krvného tlaku má repná šťava ďalšie zdravotné výhody. Repa obsahuje malé množstvo najdôležitejších vitamínov a minerálov, ako napríklad:

  • železo
  • draslík
  • mangán
  • vitamín C

Jedna malá repa poskytuje takmer štvrtinu dennej odporúčanej hodnoty kyseliny listovej. Folát je vitamín B, ktorý pomáha predchádzať poruchám neurónovej trubice u nenarodených detí.

Repa je tiež dobrým zdrojom vlákniny. Vláknina vo vašej strave pomáha udržiavať vaše čreva pravidelne vyprázdnené, podporuje chudnutie tým, že udrží dlhšie pocit plnosti,a môže znížiť hladinu cholesterolu.

Istý výskum ukázal, že výťažok z červenej repy ničí niektoré typy ľudských rakovinových bunkových línií. Je však potrebné vykonať viac štúdií.

Hovorí sa, že vypitie šálky šťavy z repy pred cvičením alebo intenzívnou činnosťou je bezpečným spôsobom, ako zlepšiť vytrvalosť a výdrž. Hovorí sa tiež, že počas cvičenia rozširuje krvné cievy a zlepšuje prekrvenie svalov. Ale výskum nenašiel žiadny dôkaz, že je to pravda, napriek vazodilatačným účinkom repy v krvných cievach, keď sa človek nachádza v pokojnom stave.

Riziká spojené s konzumáciou repnej šťavy

Väčšina ľudí sa pri konzumácii šťavy z repy v miernych množstvách nestretáva s nepriaznivými vedľajšími účinkami. U niektorých ľudí sa môže po konzumácii aj malého množstva repy objaviť červený moč, tento stav sa nazýva beetúria. Beetúria je neškodná a keď prestanete repu konzumovať, jednoducho zmizne.

Ak máte anamnézu obličkových kameňov oxalátu vápenatého, budete musieť obmedziť príjem cukrovej repy. Repa má vysoký obsah oxalátu, čo je zlúčenina, ktorá sa nachádza v mnohých potravinách. Napriek tomu by ste podľa Národnej nadácie pre obličky nemali úplne prestať konzumovať repu alebo iné vysoko oxalátové potraviny, pretože väčšina z nich je vysoko výživná. Namiesto toho navrhujú súčasné jedenie a pitie kalcinovaných a šťavnatých potravín, aby sa zvýšila šanca, že sa spoja už vo vašom zažívacom systéme, skôr než dosiahnu vaše obličky.

Dusičnany rozširujú krvné cievy a znižujú krvný tlak, takže pite repnú šťavu opatrne, ak užívate lieky alebo doplnky na vysoký krvný tlak.

Repa má vysoký obsah cukru. Jedzte ju však s opatrnosťou, ak máte cukrovku.

Ďalšie kroky

Ak trpíte príležitostnou erektilnou dysfunkciou, nie je dôvod na obavy. Je to pravdepodobne normálny vedľajší účinok starnutia alebo stresujúceho dňa. Môže nastať tiež kvôli užívaniu vašich liekov. Ak sa erektilná dysfunkcia vyskytuje pravidelne alebo je sprevádzaná inými príznakmi, ako je bolesť, ťažkosti s močením alebo predčasná alebo oneskorená ejakulácia, porozprávajte sa o tom so svojím lekárom.

Zdravý životný štýl je vašou najlepšou obranou proti erektilnej dysfunkcii. Nemôžete ovládať každý faktor, ktorý ju môže spôsobiť, ale môžete ovládať aspoň niektoré, ako je fajčenie alebo nadmerné pitie. Ak fajčíte, príliš pijete alebo užívate nelegálne drogy, porozprávajte sa so svojím lekárom alebo nájdite liečebný program, ktorý vám to pomôže zastaviť. Cigarety, alkohol a drogy majú priamy vplyv na erektilnú dysfunkciu.

Tu sú niektoré ďalšie zmeny životného štýlu, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili riziko vzniku erektilnej dysfunkcie:

  • Ak máte nadváhu, schudnite.
  • Ostaňte v činnosti a cvičte .
  • Zdravo sa stravujte
  • Spolupracujte so svojím lekárom, aby ste udržali pod kontrolou ďalšie zdravotné stavy, ako sú srdcové ochorenia, vysoký krvný tlak alebo cukrovka.
  • Nájdite spôsoby, ako zvládnuť stres a úzkosť. V prípade potreby sa obráťte na psychoterapeuta.

Ak máte erektilnú dysfunkciu, je dôležité udržiavať komunikáciu s partnerom. Pamätajte, že erektilná dysfunkcia je zdravotný stav a nemusíte sa za nič hanbiť. Ak sa so svojou partnerkou o probléme neporozprávate, môže sa objaviť ešte viac stresu a úzkosti a následne sa zhoršia alebo predĺžia vaše príznaky erektilnej dysfunkcie.